Pod siódmą gwiazdą

Miłość Szczeście PieniądzePrzy ruchliwej trasie stała sobie karczma pod nazwą: „Pod szczęśliwą gwiazdą” ale choć była tu od lat i była znana w całym kraju, to karczmarz ledwo wiązał koniec z końcem. Pomimo rozsądnych cen, miłej i przytulnej atmosfery, mimo, że jedzenie było smaczne i zdrowe, a pokoje wygodne, właściciel nie był w stanie przyciągnąć wystarczającej liczby klientów, a nawet bywały dni, że karczma była pusta. W taki właśnie dzień zjawił się w niej wędrowny mnich. Był jedynym gościem i karczmarz nie będąc zajęty chętnie z nim rozmawiał, żaląc się na swój los i brak gości. Mnich ujęty miłą i serdeczną obsługą, dobrym jedzeniem, w wspaniałym nastroju rozpoczął pogawędkę z karczmarzem, starając się rozwiązać jego problem. Widzisz, moim zdaniem jest to kwestia nazwy twojej karczmy. Zmień ją. To nie jest możliwe oponował karczmarz, tak nazywała się od zawsze i pod tą nazwą jest rozpoznawalna przez gości … – … i dlatego ich tu nie ma przerwał z uśmiechem mnich. Wyglądasz na rozsądnego człowieka i z pewnością wiesz, że aby zaszła jakaś zmiana, trzeba ją dokonać. Jeżeli człowiek przez cały czas postępuje tak samo, a oczekuje innych rezultatów, to nie najlepiej świadczy o jego stanie umysłowym – tutaj znów się uśmiechnął.
– Ale ja przez cały czas coś zmieniam oponował karczmarz: stoły, obrusy, kufle, wprowadzam nowe dania, promocyjne ceny.
– Robisz to jednak wewnątrz karczmy, więc docenić może to tylko ten kto do niej wejdzie. A na zewnątrz jest tak samo jak dawniej. Zmień zatem nazwę, nazwij ja – tu mistrz się zamyślił – „Pod siódmą gwiazdą” i jeszcze jedno, wymaluj na szyldzie tylko sześć gwiazd i ostatnią zrób większą i złotą.
– Sześć gwiazd, to absurd, jaki z tego będzie pożytek?
– Jak nie spróbujesz, to nie zobaczysz – odpowiedział mnich z uśmiechem
i poszedł.
Po długim namyśle i paru kolejnych dniach bez klientów, karczmarz zmienił nazwę oraz zamówił stosowny szyld zgodny z zaleceniami mnicha. Jeszcze malarz nie zdążył zejść z drabiny, a otworzyły się drzwi i wszedł bogaty kupiec z grupą pomocników. Tryskał dobrym humorem i ze śmiechem zwrócił się do karczmarza:
– Hej karczmarzu widziałem, że zmieniłeś  nazwę, ale chyba zrobiłeś niezły błąd i wszyscy giermkowie zaśmieli się razem z nim.
Piwa i jadła dla wszystkich zamówił kupiec.
Towarzystwo rozsiadło się i jeszcze karczmarz nie zdążył ich obsłużyć, a już pojawił się następny gość z uwagą, że chyba na szyldzie jest błąd.
Od tego dnia karczma pękała w szwach. Każdy podróżny, który mijał karczmę wchodził, by zwrócić uwagę na błąd na szyldzie będąc święcie przekonany, że nikt go wcześniej nie zauważył. Gdy był już w środku, miła atmosfera, wystrój, serdeczność obsługi robiła na nim wrażenie i zostawał, aby zjeść tu i odpocząć. W ten sposób karczmarz dorobił się ogromnej fortuny, której tak długo poszukiwał. Często też myślał z wdzięcznością i podziwem o mnichu sprzed wielu lat, który miał tak niesamowity pomysł. Jak dobrze znał się na interesach – myślał karczmarz.  Aż pewnego dnia mnich pojawił się znowu. Został niezwykle serdecznie przyjęty i w końcu karczmarz mógł mu zadać miotające się w głowie od kilku lat pytania:
– Jak wpadłeś na taki fantastyczny pomysł z nazwą? Skąd taka dobra znajomość interesów? czytaj dalej na: Przestrzeni Pełnej Energii
Przesłanie jakie niesie ta opowieści o chińskich korzeniach pozwoli ci lepiej poznać feng shui. Możesz do niej podejść jak do zwykłej opowieści, ale możesz też – co będzie interesujące i inspirujące – poszukać w niej głębi.

 

Odpowiedzi: 2 do “Pod siódmą gwiazdą

    1. Na czym się koncentrujesz, to otrzymujesz. Dostajesz w życiu nie to czego chcesz świadomie lecz to, na co zasługujesz podświadomie.
      To co wewnątrz, to na zewnątrz. Zmiana sposobu myślenia, to zmiana w świecie fizycznym. życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *