Kamień w kształcie żaby- opowieści feng shui

Kamień w kształcie żabyOd zawsze ludzie za pomocą opowieści przekazywali sobie wiedzę, mądrości, ostrzeżenia, naukę. Feng shui należy do dziedziny nauki i sztuki w ramach których pojawiają się przypowieści, niezwykłe historyjki, czy opowiadania z morałem.
Poznaj feng shui dzięki przesłaniu jakie niosą ze sobą interesujące opowieści o chińskich korzeniach. Możesz do nich podejść jak do zwykłych opowieści, ale możesz też poszukać w nich głębi, co będzie dla ciebie bardziej interesujące i inspirujące:
W Hongkongu żył i pracował pewien biznesmen, który osiągał wszystko co sobie zaplanował. Miał piękną żonę, dwóch dorodnych synów, znakomicie prosperujący interes
i jeździł mercedesem. Brakowało mu tylko godnej jego pozycji rezydencji. Wybrał miejsce nad morzem, gdzie Zielony Smok i Biały Tygrys bawią się perłą, a Czarny Żółw daje wsparcie. Tam też wraz z architektami, zgodnie z wszelkimi najbardziej wyrafinowanymi prawidłami feng shui postawili rezydencję będącą chlubą  całej okolicy.
Niestety po pewnym czasie zamieszkiwania w nowym domu w życiu biznesmena zaszło wiele niekorzystnych zmian. Zmarł jeden z jego synów, a interesy podupadły. Zawołał zatem kolejnych doradców feng shui lecz oni tylko potwierdzali optymistyczne prognozy swoich poprzedników. Biznesmen jednak nadal szukał pomocy, aż w końcu dotarł do Wielkiego Mistrza, który bawił przejazdem w tej okolicy. Zaprosił go do swojej rezydencji, a ponieważ  Wielki Mistrz przybył wieczorem, przełożyli wszelkie badania okolicy na wczesny ranek następnego dnia. Gdy biznesmen rano wstał Mistrz miał już dla niego rozwiązanie wszelkich problemów, jakie były udziałem mieszkańców jego nowego domu. Otóż okazało się, że na dnie morza leżał kamień przypominający kształtem żabę z otwartą paszczą bezpośrednio wycelowaną w dom.
Tylko zniszczenie tego kamienia pomoże pozbyć się wszelkich kłopotów – oświadczył mistrz. Mistrzu dlaczego inni eksperci nie zauważyli zagrożenia płynącego ze strony tego feralnego kamienia? – spytał biznesmen.
Pewnie byli tutaj w czasie przypływu kiedy ów kamień jest niewidoczny. Jednak rzetelna analiza domu wymaga kilkakrotnego odwiedzenia badanego miejsca i to o różnych porach dnia i roku, by wychwycić wszelkie zagrożenia zewnętrzne, których nieprzyjazna siła potrafi pokonać korzystne aranżacje wnętrz budynku – odpowiedział Mistrz.
Biznesmen kazał rozbić kamień będący dla jego domu zatrutą strzałą, dzięki czemu dochował się kolejnego męskiego potomka i znacznie poprawił swoje interesy.
Jeśli interesują cię podobne opowieści, kolejną GRUBA RYBA znajdziesz na:
Przestrzeń Pełnej Energii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *