Jakie produkty są źródłem naszego zdrowia?

Zielony Kram 1Życie codzienne bliższe jest człowiekowi niż najlepsza teoria, dlatego dzisiaj nieco o właściwych nawykach jedzenia.
Do wyboru mamy wiele sposobów zdrowego odżywiania, ale jakże często  okazują się nieskuteczne gdyż, niepoważnie traktujemy warunki ogólne jakie leżą u ich podstaw.
W dawnych czasach niezdrową żywnością były tylko produkty nieświeże, dzisiaj dochodzą jeszcze polepszacz, czy naszpikowanie chemią.
W chińskim słowie pożywieniemieści się znak mówiący o zdrowiu, a więc produkt, którego przyjęcie powoduje reakcje uboczne, nie ma prawa nosić miana jedzenia.
Nawet najlepszy produkt może zaszkodzić jeśli jest polepszony sztucznie, czy konserwowany chemicznie.
Według tradycyjnej medycyny chińskiej pożywienie jest klasyfikowane według energii jaką ze sobą niesie oraz według działania na poszczególne narządu wewnętrzne.
Jeśli jemy pokarmy właściwe dla danej pory roku i otoczenia w którym żyjemy tzn. utrzymujemy równowagę ze środowiskiem naturalnym np. Zima (jin) – to energia opadająca i stan spoczynku (przemiana Wody) czyli o tej porze roku energia skoncentrowana jest w nerkach i pęcherzu moczowym, zatem zasilając prawą nerkę, która jest źródłem ciepła i Ognia w naszym organizmie, a także wytwarza energię Wei Chi (co jest ważne o tej porze roku) w diecie musisz uwzględnić: chleb żytni, kaszę gryczaną, fasolę, cebulę, marchew, ostrą paprykę, kawę naturalną – to pożywienie typu jang, a jeśli chciałbyś wzmocnić śledzionę odpowiedzialną w 90 % za zachorowanie innych narządów oraz ogrzewanie płuc, to  w diecie powinny znaleźć się: jaja kurze – gotowane, kasza jaglana, wołowina z ognistymi i pikantnymi przyprawami, czerwone buraki, sok z wiśni, herbata czarna, czerwona, czy z dzikiej róży słodzona ksylitolem, ser owczy …. – to pożywienie o charakterze jang w przemianie Ognia i Ziemi.

A może chcesz wzmocnić wątrobę – kontrolującą między innymi oczy i paznokcie, to ser twarogowy, czarne jagody – rano (bo to ochładzająca przemiana Drzewa) także mięso kozie lub gorąca zupa jarzynowa z dodatkiem kaszy zakończona kminkiem lub liściem laurowym, sok, kompot z czereśni, czy potrawa z makaronu zakończona oregano lub koprem.
Kształtując nawyk spożywania pewnej ilości produktów zbożowych, które oczyszczają organizm i regulują wydzielanie soków trawiennych – a w ich towarzystwie zyska nawet najlepszy produkt, a zimą to z pożywienia jang przemiana Ognia i Ziemi, które równoważy energię  w twoim ciele, wytworzy się najlepsza jakość Chi, która  wzmocni prawą nerkę (Ogień) ogrzeje śledzionę i płuca, wzmocni też wątrobę, abyś mógł się poczuć dobrym, szczęśliwym człowiekiem, bo  wszyscy poszukujemy równowagi, harmonii w naszym życiu, a prawidłowa dieta jest źródłem naszego zdrowia – zdrowe produkty w Szczecinie  kupisz ZIELONY KRAM 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *