Jak sprawić by dom rozwijał się razem z tobą?

wnetrza-w-stylu-palacowym_2832637„Feng Shui to sztuka takiego operowania energią, która pozwala iść drogą swojego przeznaczenia, na której stajesz się coraz bardziej sobą, pokonując nie tylko trudności i wyzwania także ciesząc się długim, radosnym i szczęśliwym życiem” – H. Ewa Głuszak

Mistrz zaproponował uczonemu czarkę herbaty, uniósł dzbanek i powoli zaczął nalewać napój, nie przerywając czynności nawet, gdy czarka była już pełna. Herbata przelewała się przez brzeg naczynia.
Uczony zawołał – „Spójrz herbata się rozlewa”. Na to mistrz odrzekł –„Twój umysł jest jak to naczynie, tak pełen, że już nic nie może przyjąć”. Nasze domy często przypominają taką filiżankę, przez której brzegi często przelewa się nadmiar napoju.  Oczyszczenie domu ze zbędnych przedmiotów stworzy przestrzeń dla nowych rzeczy, a tym samym w naszym umyśle powstanie dzięki temu zabiegowi przestrzeń na nowe idee i pomysły.

Zagracona przestrzeń powoduje, że zawężeniu ulegają horyzonty naszego myślenia, przygnieceni nadmiarem koncepcji i problemów tracimy jasność widzenia i podążamy utartymi koleinami. Podobnie jest z charakterem naszego wnętrza, które  jest obrazem naszych zmagań z samym sobą, z naszymi ograniczeniami. Podejdź  zatem do swojej przestrzeni z czułością, to fascynująca gra z sobą samym – najlepsza zabawa na świecie i jaka pożyteczna.  Odważnie pozbądź się przedmiotów rażąco odstających od poziomu twojego wnętrza i bądź uważny, gdy w przestrzeni przeprowadzasz zmiany radykalne – to sygnał, że posiadasz potencjał do zmian w szerokim kontekście, a zmiany te mogą wywołać prawdziwą rewolucję: podejmiesz się  zadań o których od dawna marzyłeś, ale uważałeś że cię przerastają.
Jak zatem sprawić by dom rozwijał się razem z tobą a ty z nim?
Najważniejsza jest dyscyplina w przestrzeni bez przeładowania, nadmiaru rzeczy, otaczaj się tym co cię zachwyca, przedmioty wybieraj starannie nie kieruj się modą lecz własnymi upodobaniami i potrzebami, wybieraj  sam to, co najbardziej ci odpowiada. Piękno to jeden z warunków dobrego feng shui, a harmonia i ład tworzą „przestrzeń do życia”.

Informacje o Henia Ewa Głuszak

konsultant Feng Shui i 4 Filarów Przeznaczenia
Ten wpis został opublikowany w kategorii Feng Shui & Przeznaczenie, Feng Shui w domu, w biznesie, w związku, w życiu, osobiste, Zdrowe Ciało, Umysł, Duch i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>