Jak poruszać się na drodze do celu?

kompas chinOsiągnąć swoje cele może każdy, masz wszystko, by skutecznie działać, ale czasami nie wiesz jak z tego skorzystać, jak więc zarządzać energią?
To co widzisz w twoim otoczeniu, miejscu w którym przebywasz dzisiaj, to plon twojego umysłu, twojej wewnętrznej siły (lub słabości).
Ty jesteś panem swojego otoczenia, mocą sprawczą i możesz sprawić, aby z nasiona, które jest w tobie wyrastały okoliczności zewnętrzne jakich pragniesz, życie na jakie tak naprawdę zasługujesz, bowiem w życiu nie ma przypadków, są tylko konsekwencje naszych działań, wszystko dzieje się według praw Natury – niewidzialnych jak prawo grawitacji, ale działających niezmiennymi od tysięcy lat. Rozejrzyj się wokół siebie, jaki obraz widzisz,co dociera do twoich uszu, jak się czujesz? Czy są obok ci, którzy cię kochają, na których wsparcie możesz liczyć, gdyby zaszła taka potrzeba? Czy harmonizujesz ze swoim środowiskiem, czy z nim „walczysz?
Z każdym krokiem swojej wędrówki przez życie, przyciągasz takie warunki i okoliczności na jakie zasłużyłeś, bowiem otrzymujemy nie to, czego sobie życzymy, ani o co się modlimy, ale to na co zasłużyliśmy. Nasze modlitwy i pragnienia zostają wysłuchane, gdy harmonizują z naszymi myślami, emocjami i czynami. Jeśli buntujesz się przeciwko skutkom zewnętrznym, a jednocześnie utrzymujesz ich przyczynę wewnątrz, uparcie powstrzymujesz twoje wysiłki. Jeśli dążysz do poprawy warunków, popraw siebie. Zawsze możesz osiągnąć cel, na którym skupisz  myśli i uczucia. Prawa Natury są absolutnie sprawiedliwe: nie obdarzają dobrem za zło, ani złem za dobro. Spójrz na swoje życie, które zawsze było i jest sprawiedliwie. Podejmując dobre działania, otrzymujesz dobre owoce, dobre skutki, dobre otoczenie, dokładnie tak jak w przyrodzie: „z kukurydzy wyrośnie tylko kukurydza, a z pokrzywy tylko pokrzywa” W świecie przyrody to prawo jest przestrzegane, działa ono równie prosto w twoim świecie, wystarczy tylko stosować się do niego. Jeśli odczuwasz cierpienie i ból w życiu, to wskazówka, że nie jesteś w zgodzie z sobą i prawami swojego istnienia. Nie staraj się ulepszać Natury, lepiej się nie da. Jeśli nie odpowiada ci twoja przestrzeń życiowa, czy biznesowa, oczyść ją z wszystkich odpadów i nieczystości. Osoba, która jest czysta mentalnie i fizycznie nie cierpi. Nie ma sensu dalej topić złota po usunięciu  zanieczyszczeń, tak jak cierpienie nie dotyka już oświeconego człowieka. Okoliczności,  otoczenie w którym nie czujemy się dobrze, wynikają z braku harmonii energetycznej ciała  i umysłu, przestrzeni i nas samych, feng i shui. Zdrowie, szczęście i bogactwo jest wynikiem harmonii naszego wnętrza i otoczenia zewnętrznego. Zaczynamy być ludźmi dopiero wtedy, gdy żyjemy w zgodzie z Naturą (możesz czytać w zgodzie z Bogiem, jeśli tak wolisz) która kontroluje nasze życie.  Nie trać zatem siły, aby buntować się przeciw okolicznościom, a wykorzystuj otoczenie, aby czynić szybsze postępy i dostrzec swoją wewnętrzną siłę, swoje możliwości, swoje zasoby. To harmonia z Wszechświatem jest duszą i esencja życia. Życie i PRZEZNACZENIE ściśle związane jest z funkcjonowaniem Wszechświata, tym czynnikiem, który łączy człowieka z Wszechświatem, a bez którego nie ma życia, jest ENERGIA. Nasze życie opiera się na energii, są rzeczy, które dodają energii i takie, które  ją odbierają, nic więcej.Wszystko, co nas spotyka zaczyna się w umyśle – jest niewidzialne, nieuchwytne jak feng, jak przyczyna, a manifestuje się w ciele, w otoczeniu jako skutek, jak shui: w postaci wyzwań w życiu, napięć lub chorób w ciele, czy bałaganu w otoczeniu.
Porządkując swoją przestrzeń uporządkujesz siebie odkryjesz, że zmieniając swoje myśli o rzeczach, innych ludziach, rzeczy i ludzie zmienią się także. Prawda ta jest prosta, dzięki czemu łatwo możesz ją sprawdzić poprzez ANALIZĘ siebie i swojego otoczenia. Twoje nawyki tworzą twoje okoliczności, radosne i podnoszące na duchu sytuacje, biorą się z życzliwości i pięknych myśli, a twoja przestrzeń podpowiada ci jak po manewrować w niej energią, abyś odniósł powodzenie, poczuł się zadowolony i szczęśliwy. Natura pomaga każdemu zmaterializować wokół to, na czym skupisz uwagę i stwarza odpowiednie okoliczności, okazje. Otoczenie  i ciało jest naszym kalejdoskopem, rożne są w nim kombinacje elementów, które w każdej chwili ukazują nam obraz nas samych i podpowiadają jak zmienić kierunek na naszej życiowej drodze lub rozpocząć nowy start na niej. Gdy Ty się zmieniasz zmienia się świat wokół ciebie, to prawo Natury. Zmień siebie, a zmienisz otoczenie. Zmiana warunków w jakich się znajdujesz zachodzić będzie wprost proporcjonalnie do zmiany stanu twojego umysłu. Przyciągasz to, co kochasz, do czego dążysz, na czym się koncentrujesz. Twoje wnętrze to wszechświat, twoje otoczenie, to drogowskazy na twojej życiowej drodze, wskazuje ci na jakim etapie jesteś. Spójrz, czy stanowi nagrodę? Jakie owoce zbierasz?
Chcesz, aby świat stał się dla ciebie życzliwy i pomocny, abyś zaczął zauważać rzeczy, których wcześniej nie zauważałeś choć zawsze cię otaczały? Wyciągnij lekcje z obecnej sytuacji, której udziela ci otoczenie i zmień aranżację lub otoczenie. Marzenia pragnienia to potężna dawka energii, kilka tysięcy lat temu ludzie potrafili obserwować Naturę i emocje, które są nam potrzebne do zachowania równowagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *