Jak feng materializuje shui?

wnętrze „Feng Shui jest sztuką subtelną, prostą i pełną wdzięku.
Oddziaływanie zastosowanych zasad jest natychmiastowe i pełne mocy”
 – Vincent Koh

Tysiące lat obserwacji wpływu otoczenia na człowieka, który w nim funkcjonuje, pozwala dostrzec zarówno walory domu, mieszkania, biura jak i jego mankamenty. Istnieje związek między losem i życiem człowieka, a miejscem jego przebywania w określonym środowisku. Twoje otoczenie rezonuje z twoim wnętrzem, ale to ty sam ustalasz swój sposób na życie, wybierasz swój styl życia  – świadomie lub nie. Warto jednak być tego świadomym szczególnie, gdy dokonujesz  wyboru domu/mieszkania – co jest jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, choć wydawać by się mogło, że skoro dzisiaj dość łatwo możemy zmienić adres, wędrować z miasta do miasta, wybór mieszkania powinien być sprawą banalną, tak jednak nie jest. Dom w którym mieszkasz wywiera na ciebie wielki wpływ, jesteś z nim organicznie złączony. Bagatelizowanie roli otoczenia pociąga za sobą problemy zdrowotne i życiowe. Wrogie środowisko odbiera nam radość, energię do życia, generuje spory, problemy, choroby, pożary i wiele innych zdarzeń losowych. Anna i Zenon kupili dom do remontu po okazyjnej cenie, ale czy jest on dla nich szczęśliwy? Eksperta feng shui zaprosili, gdy wybuchy wściekłości wydawały się nie mieć końca. Do każdego domu i każdego użytkownika ekspert feng shui stosuje bardzo indywidualne podejście, zgodne z czasem (rok zakończenia budowy) i przestrzenią (zorientowanie budynku na działce) warunkami zewnętrznymi – formy, które mogą aktywizować lub blokować określony rodzaj energii, indywidualnym feng shui użytkownika, jego oczekiwaniami, możliwościami itd. Nowy dom Anny i Zenona był skierowany w stronę totalnego zagubienia Zenona – co oznaczało dla niego między innymi to, że wszystkie sprawy przybierać mogą niekorzystny obrót. Dla Anny to kierunek powodujący zamieszanie,  sprzyjający niekorzystnym spotkaniom, sporom,

kłótniom. „Niebiańskie Serce” ich domu zwiastowało niepomyślną energię powodującą konflikty, procesy sądowe, plotki, a energia, która zawędrowała do sypialni niosła zagrożenie finansów i zdrowia z powodu impulsywnego zachowania. Każda przestrzeń inaczej działa na konkretną osobę, a nawet jak są takie same mieszkania w pionie w bloku, to każdy człowiek wchodzący w tę przestrzeń inaczej pokieruje w niej energią, bo to ty w swojej przestrzeni uruchamiasz dobre (lub nie) feng shui.
Zenon – Pan domu i Anna – jego Pani remontując nowo nabyty dom wskazywali energii drogę jak ma go zasilać,  czego efektem była nie tylko pozytywna zmiana w ich sposobie porozumiewania się,  także wspaniałe samopoczucie w  ich nowej przestrzeni,  poprawa stanu zdrowia i powodzenie w ważnych dla nich obszarach życia. Anna twierdzi, że nie może się doczekać kiedy po pracy znajdzie się w swoim domu. Jeśli przepływ energii w twojej przestrzeni jest zablokowany lub aktywizowane są jej niekorzystne sfery, człowiek  choruje, a zablokowany umysł nie wygeneruje pomysłów dających rozwiązania, szczególnie przy problemach osobistych. Ekspert analizując przepływ energii w ich przestrzeni i uwzględniając ich oczekiwania opracował tak zalecenia, aby te kluczowe miejsca w domu zasilała korzystna Chi, bo tylko pełni energii mogą dokonać zmian, wykorzystując siłę, którą maja w sobie. Jeśli masz energię, naprawdę ją masz, będziesz mógł pokonać wszystkie trudności na swojej drodze, wznieść się ponad problem i go rozwiązać. Energia to najpotężniejsza siła na świecie zapewniająca życie, a efekty, które osiągasz są wprost proporcjonalne do jej ilości i twojego działania. Mało energii daje małe efekty, wiele – wielkie efekty. Może się zdarzyć, że drobny zabieg zaowocuje wspaniałymi rezultatami lecz kupując dom do remontu warto uruchomić w nim dobre feng shui. Bo zgodnie z prawami przyrody: to co widać  – shui, tworzy to co nie widać, to co jest nieuchwytne jak feng. Przestrzeń jest projekcją twojego wewnętrznego świata, jest z tobą ściśle sprzężona, decyduje o twoich nastrojach, działaniach i możesz kształtować ją według twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Zdecyduj jak chcesz żyć, a przestrzeń będzie pracować dla ciebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *