Gdzie najlepiej ustawić choinkę i jak ją udekorować?

kolorystyka stołu na święta

Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie i spotkanie z rodziną przy wigilijnym stole, wykorzystaj tę okazję do zapewnienia sobie powodzenia, co umożliwi ci odpowiednie udekorowane i ustawione we właściwym miejscu choinki.
Według feng shui choinka jako nośnik energii Drzewa i Ognia właściwie użytej, zapewni ci poczucie szczęścia w czasie Świąt, jak?
Podstawowe zasady feng shui wskazują, że ustawienie w salonie drzewka iglastego jest korzystne (kiedyś, gdy świadomość  feng shui nie była tak głęboka, można było spotkać  się ze stwierdzeniem, że ustawienie roślin iglastych i kolczastych we wnętrzu domu jest niekorzystne).
Ja zanalizuję tę sytuację przez pryzmat 5 Żywiołów: świerk , to żywioł Drzewa, jego szpilki Ogień, a okres, w którym wprowadzamy choinkę  do domów, to przesilenie zimowe, czyli Woda, a nie ma nic lepszego niż przezwyciężenie nadmiaru wilgoci okresu zimy Drzewem i Ogniem choinki i zapewne to odczujesz po ustawieniu choinki, gdy zrobi ci się cieplej i przytulniej.
Gdzie najlepiej  ustawić choinkę, aby niosła ci szczęście i radość?
najlepiej w rejonie domu, gdzie panują korzystne  gwiazdy, których obliczenie wiąże się ze sporządzeniem wykresu urodzeniowego domu, mieszkania, pokoju lecz dla tych, którzy nie posiadają takiego wykresu wystarczy, że choinkę  jako nośnik energii Ognia i Drzewa ustawisz w rejonie południowym  domu, mieszkania, czy pokoju dziennego, wschodnim lub południowo -wschodnim, a jeśli ustawisz ją tam przed Wigilią, zapewnisz sobie sprawną organizację Świąt i przygotujesz je w atmosferze radości i serdeczności.Drzewo podsyca energię Ognia i rozbudza w domownikach radość i nadzieję na lepsze jutro, przypomną sobie też o tobie znajomi … .
Jednak  nie ustawiaj choinki w rejonach: południowo zachodnim, południowo wschodnim, czy w centrum  jakiejkolwiek przestrzeni – nie chcesz przecież spędzić Świąt  w niemiłej atmosferze,  z  problemami żołądkowymi.
 Zwróć też uwagę, aby na bożonarodzeniowe drzewko nie oddziaływały zatrute strzały w postaci ostrych elementów architektonicznych, czy innych.
Jak udekorować choinkę?
Jednorodne dekoracje choinki tylko srebrne Metal, czy tylko granatowe Woda nie są korzystne – to konflikt Drzewo/Metal  lub Ogień/ Metal  lub Woda/Ogień.
Najlepsze są różnokolorowe dekoracje (wszystkie żywioły) z dominacją koloru czerwonego, jakże potrzebnej w tym zimowym okresie przemiany Ognia i jest to zgodne z naszą tradycją. Sprawdzianem właściwego ustawienia i ustrojenia choinki będzie poczucie szczęścia w czasie Świąt.
Wspomnę  jeszcze, że w  tradycji chińskiej pozostawanie w harmonii z duchami okolicznych drzew jest cenioną wartością, interesujące jest także  wierzenie dotyczące pulsujących świateł:  we wnętrzu ten rodzaj oświetlenia na ściętych drzewkach jest dopuszczalny.  Jednak  na drzewach rosnących w ogrodzie, szczególnie owocowych i bardzo starych  potrzebne jest stałe, nie migające oświetlenie wzmacniające duchy drzew, pulsujące zakłóca ich spokój i burzy harmonię ogrodu.
 Oświetlenie przyciąga  powodzenie i fortunę, dlatego żadem dom nie powinien być pogrążony w ciemnościach, głównie w okresie Bożego Narodzenia, a według wierzeń Chińczyków pięcioramienna świecąca gwiazda, powieszona na drzwiach domu w okresie Świąt, nie tylko przyciągnie szczęście lecz jest także strażnikiem i zniechęca złe moce przed wejściem i zamieszkaniem w tak oświetlonym domu.
Ciekawe jest też podejście dotyczące kształtu stołu  używanego w czasie rodzinnych spotkań:  za najlepszy uważa się okrągły stół  wokół którego harmonijnie, bez oporu przepływa korzystna energia Shang Chi, ale gdy masz okrągły stół, świece ustaw w jego pobliżu (Ogień niszczy Metal)  dobry jest także  stół prostokątny, kwadratowy,  na którym możesz ustawić świece. Powinny też na nim dominować bożonarodzeniowe kolory, a zgodnie z zasadą Pięciu Przemian, najkorzystniejsze jest zestawienie: zielony, czerwony i złoty występujące razem.
Zestawienie zielonego z żółtym uznaje się za destrukcyjne, a wprowadzenie niebieskiego zimą obniża energetykę domu.
Odpowiednią kolorystykę świątecznego stołu uzyskasz nie tylko dekoracjami świątecznymi, a przede wszystkim doborem kolorystycznym potraw i tu możesz wziąć pod uwagę symboliczne znaczenie produktów spożywczych, o czym w kolejnych  wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *