HOME

”Feng shui jest zbyt skuteczne, aby je ignorować”

William Spear

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad związkiem między losem człowieka, a miejscem jego przebywania w określonym środowisku?

Jak bardzo zmieniłoby się twoje życie, gdyby twoje otoczenie pracowało z korzyścią dla ciebie?

Czy pamiętasz taki moment, gdy wchodząc do jakiegoś miejsca: pokoju, domu, firmy, poczułeś się od razu dobrze, a z kolei w innym miejscu „coś” cię odrzuciło?

Czujemy coś intuicyjnie, lecz nie zadajemy sobie pytania, dlaczego tak jest i jak to możemy wykorzystać?

Twój dom, twoja przestrzeń życiowa, czy biznesowa wpływa na ciebie na wielu poziomach niezależnie, czy sobie to uświadamiasz, czy nie. To co widzisz w twoim otoczeniu, w miejscu w którym przebywasz, to plon twojego umysłu, jest odbiciem twojego wewnętrznego świata. Czy myśląc o szczęściu, sukcesie, udanym związku, czy jakimkolwiek powodzeniu w życiu osobistym, czy w biznesie pomyślałeś o psychologicznym aspekcie przestrzeni?

To wiedza, którą możesz wykorzystać do urządzenia domów, mieszkań, hoteli, biur, dekoracji wystaw sklepowych, aranżacji wnętrz pokoi, projektowania salonów, czy punktów usługowych w taki sposób, aby przestrzeń pracowała z korzyścią dla ciebie: pomagała ci osiągać twoje cele, zachować równowagę w ważnych dla ciebie obszarach życia, co zagwarantuje ci zdrowie. Pozornie nieznaczące elementy wyłapywane przez podświadomość mają istotny wpływ na relacje i komunikację między domownikami, budowanie związku, sen, wypoczynek i wiele innych aspektów twojego życia.

W firmie na poziom dochodów, samopoczucie klientów i pracowników. Poprzez „przestrzeń” istnieje możliwość wywoływania i kształtowania postaw człowieka. Naturalny stan człowieka oznacza nieustanny przepływ energii, a tylko pełen energii możesz cieszyć się życiem, dobrym zdrowiem, powodzeniem i mieć silną osobowość. Wszystko bowiem, co nas spotyka zaczyna się w umyśle jako przyczyna i manifestuje w życiu, w otoczeniu, w ciele jako skutek w postaci sukcesów, poczucia szczęścia, zdrowia lub wyzwań w życiu i choroby. Jak w przestrzeni, tak w umyśle i odwrotnie. Nasze otoczenie rezonuje z naszym wnętrzem, to naturalne prawo: co wewnątrz, to na zewnątrz. Możesz świadomie kreować swoje życie aktywnie nadając mu kształt i kierunek, a twoje otoczenie może ci w tym pomagać. Okoliczności zewnętrzne tworzą się w odpowiedzi na twoje myśli, uczucia, pragnienia, które są najwyższą formą skupienia energii (myśl bez emocji jest martwa) więc nigdy nie oceniaj tego kim możesz być, co możesz mieć, na podstawie aktualnej sytuacji! W każdej chwili możesz to zmienić, jeśli będziesz wiedział jak być panem swojej przestrzeni, a energię uczynić twoim wspaniałym sługą. Twoja przestrzeń, to twoja codzienna rzeczywistość, z którą jesteś powiązany i w której  masz swój udział.

Feng shui nie istnieje bez ciebie, to ty je uruchamiasz, feng shui to cała filozofia u podstaw, której leży przekonanie, że wszystko jest energią (ty także). Wszystko w życiu opiera się na energii, są rzeczy które dodają energii i takie, które ją odbierają, nic więcej! Nie ma zatem możliwości rozwoju, sukcesu, poczucia szczęścia, udanego związku, czy powodzenia w biznesie ignorując psychologiczny aspekt przestrzeni: tej zewnętrznej, która cię otacza i którą postrzegasz zmysłami fizycznymi – shu, będącej skutkiem tego co masz w swojej przestrzeni wewnętrznej, niewidzialnej, nieuchwytnej jak feng, która jest przyczyną. Jesteśmy połączeni z tym, co wokół nas, a harmonia w naszej przestrzeni sprawia, że nasze wnętrze także odnajduje swój stan pierwotny, stan wewnętrznego spokoju, co wydobywa siłę wewnętrzną do sięgania w życiu po to, na co tak naprawdę zasługujesz. Dostajesz w życiu to, na czym skupiasz uwagę, twoja energia idzie tam, gdzie ją skierujesz, dlatego jeśli chcesz zachować lub przywrócić  zdrowie idąc z poczuciem szczęścia i spełnienia droga swojego przeznaczenia musisz wiedzieć jak patrzeć, skąd i w jakim kierunku skupiać energię, abyś osiągał to, co chcesz ty, a nie to do czego zmuszają cię warunki zewnętrzne. Wszystko żyje, emanuje, rośnie, rozwija się, staje się nektarem, gdy  energia płynie lub zwija się, umiera, staje się trucizną, gdy jej przepływ jest zablokowany w ciele lub otoczeniu.

Podstawą tej sztuki, nauki i praktyki jest  wiedza wypływająca z mądrości natury, z obserwacji przyrody, szacunku wobec niej, z wzajemnych relacji i zależności człowieka i natury niezmiennych od tysięcy lat. Człowieka, który jest narzędziem w rękach wszechświata – nie odwrotnie.  Na twój los – to, gdzie się urodziłeś, jakich masz rodziców itd. nie masz wpływu (Tien) ale na to, co zrobisz z tym, co dostałeś od losu masz (Ren) bo twoje przeznaczenie, to żywy energetyczny twór (Ti) pokazujący jak to, co wewnątrz ciebie, niewidzialne, nieuchwytne jak feng,  manifestuje się w twoim otoczeniu fizycznym shui. Feng jest przyczyną, twoimi myślami, uczuciami, pragnieniami, emocjami, polami siłowymi ziemi, tym, co wewnątrz nas. Shui jest wynikiem, a starożytny mędrzec powiedziałby, jest obrazem tego jak energię Nieba (Tien) i energię Ziemi  (Ti) połączyłeś w sobie (Ren). A terapeuta NLP, że twoja wewnętrzna mapa postrzegania świata, to nie terytorium, to nie rzeczywisty świat. Twoja podświadomość porozumiewa się z otoczeniem bez udziału świadomości, a my jako ludzie energię do życia czerpiemy tylko z dobrego miejsca. Ty możesz czerpać ją z tego, w którym jesteś: w którym mieszkasz, pracujesz, przebywasz lub wyjść z niego, jeśli energia tego miejsca cię zabija..  Jak?

Zapraszam na mój BLOG z pasją, lekturę możesz zacząć od artykułu: ”FENG rozprasza, a SHUI gromadzi ENERGIĘ z korzyścią dla CIEBIE” z którego dowiesz się, jak pokazać energii drogę w twojej przestrzeni życiowej, czy biznesowej, aby pomagała ci materializować twoje marzenia, realizować cele według twojego planu na życie. Masz na to wpływ!

Miłej lektury
Henryka Ewa Głuszak
Twój ekspert od przestrzeni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *