Czym dla Ciebie jest sukces?

fontanna cytatUczniowie spytali Mistrza czym jest prawdziwy sukces, prawdziwe szczęście. Mistrz zaczął opowiadać o wielu drogach po których powinien poruszać się człowiek ”szczęścia i sukcesu”. Mówił o bogactwie, o związkach uczuciowych,  o zdrowiu, rodzinie, pomaganiu innym, przyjaciołach, ale też o odpowiedzialności, rozwoju osobistym, życiowej pasji, konsekwencji, determinacji – czyli o TAO.
Kiedy skończył między uczniami rozpoczęła się zażarta dyskusja – która ścieżka jest najważniejsza i która najszybciej doprowadzi do szczęścia. Byli zwolennicy pominięcia jakiejś, ich zdaniem mniej ważnej. Inni proponowali trzy, cztery. Jeden uczeń wygłosił odważną tezę, że Mistrz jest w błędzie, że nie wolno się rozpraszać, trzeba być konsekwentnym i iść po jednej jasno wytyczonej drodze. Mistrz przysłuchiwał się dyskusji i jednocześnie zbierał kije wokół siebie. Kiedy zebrał siedem, związał je sznurkiem i podał uczniowi.
- Złam rozkazał. Uczeń zaczął się natężać, wysilać, ale nie przyniosło to rezultatów.
- To nie jest możliwe – powiedział
-Weź sobie kogoś do pomocy – rozkazał Mistrz. Drugi uczeń podbiegł i razem zaczęli próbować. Bez rezultatu.
- Weźcie sobie jeszcze kogoś do pomocy – rozkazał Mistrz. Ale i tym razem wiązka oparła się sile uczniów. W końcu wszyscy uczniowie mocowali się z wiązką kijów. Ta pozostała niewzruszona. Wtedy Mistrz odsunął uczniów, wziął wiązkę, rozwiązał, potem złamał każdy kij po kolei, pojedynczo. Uczniowie protestowali … – To potrafi nawet małe dziecko!.
Człowiek, który zrozumie czym jest prawdziwy sukces, będzie jak ta wiązka kijów. Nic go nie złamie. Kiedy tego nie pojmie, pokona go najdrobniejszy problem.

Informacje o Henia Ewa Głuszak

konsultant Feng Shui i 4 Filarów Przeznaczenia
Ten wpis został opublikowany w kategorii Feng Shui & Przeznaczenie, Feng Shui w domu, w biznesie, w związku, w życiu, osobiste i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>