Jak ustawić biurko?

obrócenie biurkaJeśli jesteś sam dla siebie szefem ustaw biurko w tzn. miejscu kluczowym pomieszczenia – tam gdzie masz najlepszego feniksa, wykorzystując przy tym energię płynącą z twoich najlepszych kierunków. Czasami wystarczy odwrócenie biurka i zmiana pozycji krzesła.
Samo biurko powinno być odpowiednich rozmiarów, zbyt duże będzie rozpraszało i zmniejszało skuteczność działania. Zbyt małe będzie ograniczało, nieuchronnie stanie się źródłem frustracji. Blat zawsze matowy, nigdy lśniący. Kształt to ważny element, ale uzależniony od gustów szefa. Zawsze jednak kształty symetryczne, harmonijne, dające poczucie spokoju i dobrej organizacji. Organizacja pracy, to porządek na biurku i czystość  – „tak jak na biurku, tak w głowie”. Nieporządek i piętrzące się papiery, to mnóstwo pracy bez rezultatu, podobnie jak piętrzące się pojemniki pionowe. Lustro na wprost biurka ją podwoi.

Sekretarka nie powinna kłaść niczego na biurku! lecz obok. Szef sam decyduje, co i w jakiej kolejności rozpatruje (rzeczy ważne i niepilne). Unikaj okna za plecami, czy zbytniego wciśnięcia biurka w róg gabinetu. W pierwszym przypadku zniknie pewność, w drugim pojawi się odczucie ograniczenia, takie odczucie może też powstać, gdy umieścisz biurko pod belką stropową, czy pochyłym sufitem (jeśli nie jesteś duszą artystyczną).
Za biurkiem szefa nie powinno być ciągu komunikacyjnego, na ścianie za plecami umieść logo, symbol twojej działalności lub obraz rozpraszający uwagę osób wchodzących do gabinetu.
O aranżacji pomieszczeń nie tylko biurowych, tak abyś uniknął zwolnienia i awansował napiszę w kolejnym artykule, oczywiście, gdy dasz mi znać, że jesteś tym zainteresowany.

Odpowiedzi: 2 do “Jak ustawić biurko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *