Czy przestrzeń Szczecin pracuje dla mieszkańców?

szczecin2050Miasto jest dokładnie takie jak jego mieszkańcy,
bo to ty kształtujesz swoje otoczenie i odwrotnie, otoczenie kształtuje ciebie, dlatego wszyscy tu jesteśmy tak samo ważni, bo w tym wymiarze rację ma i optymista i pesymista, do ciebie  należy wybór (ren).
Jeśli uświadamiasz sobie, że negatywne słowa (krytyka, narzekanie …) czyny, a przede wszystkim myśli (które tylko ty możesz kontrolować) generują jeszcze więcej negatywnej energii w twoje otoczenie, w twoje życie –  zarówno to bliższe: jak twój pokój, mieszkanie, dom, czy dalsze: jak  dzielnica, miasto, kraj, to patrząc na to piękne miasto, w którym przyszło ci mieszkać wiesz też, kto je zamieszkuje. I odwrotnie przestrzeń wymusza na nas określone sposoby działania, determinuje nasze zachowanie: brzydkie obiekty, to źródło złej energii krzywdzącej człowieka, brzydota nie tylko rani nasze fizyczne zmysły,  ale zakłóca nasze biopole
, a ono warunkuje sposób naszego postępowania. To nie przypadek, że dzielnice patologiczne są brudne, nieoświetlone, zaniedbane, a może zacząć od dobrego oświetlenia tych miejsc i obserwować pozytywne zmiany w tych miejscach.
Kontroluj więc
to, czego jesteś świadomy, bo to czego sobie nie uświadamiasz kontroluje ciebie. Zacznij od siebie: od zmian wewnętrznych lub zewnętrznych, a świat  dostosuje się do tych zmian, bo zewnętrznie stykasz się ze swoim miastem, dzielnicą, domem, mieszkaniem, rodziną, ale wewnętrznie z całym wszechświatem, dlatego wewnętrzna akceptacja, harmonia, pozwoli ci dokonać zewnętrznych pozytywnych zmian w tych miejscach, do których skierujesz pozytywną enrgię – uwagę, a to zagwarantuje ci dobre zdrowie i powodzenie – to naturalne prawo.
Spójrz zatem na tę stronę Szczecina, w której jesteś ty i  dokonuj pozytywnych zmian na swoją miarę.

Sztuka feng shui ma sens tylko wtedy, gdy jest wykorzystywana, ja patrząc okiem eksperta tej sztuki – która bada wpływ środowiska na życie ludzi,  nie ograniczam się tylko do otoczenia materialnego, ale biorę też pod uwagę te nieuchwytne jak wiatr (feng) siły, które je tworzą.
Za pomocą tej sztuki
można oceniać nie tylko naszą najbliższą przestrzeń – jej wpływu na nasze powodzenie, szczęście, zdrowie i wiele innych aspektów naszego życia, ale także wykorzystać ją do oceny i poprawy energii danej dzielnicy, miasta, kraju, czy kontynentu.
Moje artykuły z kategorii feng shui miasta Szczecin, ukazują, czy feng wieje tu z właściwego kierunku, czy shui  otacza miasto z właściwej strony.
Na czym ty skupiasz energię myśląc o swoim mieście? Czy tracisz ją na narzekania, krytykę kogo się da (co potrafi każdy głupiec) czy kierujesz ją we właściwą stronę, zadając sobie mądre pytania np. co ja mogę dać miastu wykorzystując mój potencjał?
Ja koncentruję się na tej piękniejszej stronie miasta, ludzi, wspaniałych miejsc, w których mogę się zrelaksować, zdrowo zjeść, kupić  zdrowe naturalne produkty, … .
Każdy znajdzie tu coś dobrego dla siebie.
Zatem jak można w nowy sposób rozwiązać stare problemy?
W przypadku miast  konieczne jest przyjrzenie się krajobrazowi i ustalenie kierunku na podstawie gór, wody i równin (ponieważ nie ma tu wejścia, czy głównych drzwi pomagających w decyzji) a przestrzeń Szczecina leżącego nad Odrą, otoczonego niższymi wzgórzami warszewskimi od północnego zachodu, wyższymi wzgórzami bukowymi od południowej części miasta, a niziną goleniowską od wschodniej, wskazuje, że miasto nie leży w „legowisku smoka”, nie ma też  ochrony (pleców) co oznacza brak wsparcia wyższych władz, wpływowych ludzi, złe stosunki międzyludzkie, ale możliwą współpracę z Niemcami – to oni będą dyktować warunki.
Władze miasta promują Szczecin jako pływający ogród: coś, co nie ma podstawy, coś niestabilnego i niepewnego na czym nie można się oprzeć.
Dobre feng shui mają te obszary, gdzie wzgórza warszewskie i wzgórza bukowe przechodzą w równinę goleniowską, a odpowiednio zaaranżowane  przyniosą pomyślność i powodzenie mieszkańcom tych okolic – to ci aktywni, kreatywni i produktywni mieszkańcy miasta, którzy odnoszą sukcesy, pełnią też ważne funkcje społeczne.  Należałoby więc wzmacniać te miejsca, gdyż w nich koncentruje się ”smocza energia”-  to dobrze strzeżony tron, przynoszący długotrwały dobrobyt.
Miejsca zasilane pozytywną energią rozkwitają, to naturalne prawo natury,  piękno jest Sheng Chi.Wszystko w nas i obok nas jest energią, a sposób w jaki z niej korzystamy decyduje o tym, czy jest ona pozytywna i niesie korzyści wszystkim, czy odwrotnie niweczy plany i marzenia mieszkańców. Jak wprowadzić więcej pozytywnej energii w Szczecinie?
Ty zacznij od siebie, zwiększając wymagania wobec siebie. Ja analizę zacznę od siedziby Prezydenta miasta – serca Szczecina, gdyż feng shui budynku wpływa bezpośrednio na samopoczucie Prezydenta miasta, więc może mieć znaczenie dla przyszłości Szczecin,o czym przeczytasz w kolejnym artykule:
Co mówi otoczenie siedziby Prezydenta Szczecina?

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *