Jak odkryć swoją misję i mieć energię do działania?

kom chinLubimy myśleć o sobie jako o istotach wyższego rzędu, posiadających duszę, jednak w życiu rzadko się tymi przekonaniami kierujemy.
Czy zastanawiałeś się nad swoją misją życiową przy wyborze kariery zawodowej, czy wejściu w związek?  Przecież ma to kapitalne znaczenie jeśli chcemy się realizować w życiu. Nie ma się co dziwić jeśli swoje najważniejsze  decyzje życiowe, jak wybór partnera, czy kariery zawodowej podejmujemy w wieku, w którym ledwo  potrafimy określić do czego chcemy dążyć, co jest dla nas ważne, a pojęcie misji to dla nas coś kompletnie abstrakcyjnego.
W końcu to otoczenie decyduje, że mamy być produktywni, a nie twórczy, nie mówiąc już o odkrywaniu swojej misji, przeznaczenia, czy myśleniu o życiu w kategoriach innych „dziwnych” zjawisk.
Misja to wartość dla nas najważniejsza, daje poczucie, że to co robimy ma głęboki sens. Niezależnie od tego jak inni postrzegają twoje życie, jeżeli nie żyjesz w zgodzie ze swoją misją, to wszystko co robisz staje się puste i pozbawione sensu. Możesz np. za cel postawić sobie kupno domu, ale jeśli przy jego zakupie nie uwzględnisz swojej misji, nie będziesz w nim szczęśliwy.
Misja to idealna definicja twojej przyszłości, opisuje osobę którą chcesz być. Kiedy tracimy z nią kontakt, to znaczy kiedy w naszej hierarchii wartości przestaje zajmować pierwsze miejsce, życie traci sens. Jeśli twoją misją jest „tworzenie” a pracujesz z klientami, w swojej pracy powinieneś respektować tę potrzebę, abyś osiągał dobre wyniki. Może to być „tworzenie  nowej  strategii” w kontaktach z klientami, albo inspirowanie ich do nowych rozwiązań. Młodzi ludzie kierują się chęcią osiągnięcia sukcesu zawodowego i wynikającymi z tego korzyściami materialnymi i ta motywacja zazwyczaj wystarcza do około  czterdziestego roku życia. Potem kiedy system wartości i energia życiowa zaczyna zmierzać w kierunku wspólnoty, zabezpieczenia i pozostawienia po sobie czegoś ważnego, powstaje pustka i rodzi się pytanie: co dalej? gdzie jest sens tego co robię? Brak jasno określonej misji sprawia, że człowiek nie ma źródła zasilania, wewnętrznej motywacji do pracy, a w konsekwencji do osiągania celów – nie ma energii.
Misja to nie cel i zachowanie – cel i zachowanie, to instrumenty dzięki którym wyrażasz swoją misję. Misja to głównie to, co chcesz po sobie zostawić. Słynny ekonomista powiedział kiedyś, że misja to mrzonka, a firma ma się zajmować powiększaniem zysku, ale nieświadomie wyraził w ten sposób swoją misję – uczenie innych jak myśleć realistycznie i kierować się namacalnymi dowodami. Misję realizujemy na rożnych poziomach, zajmując się zarówno dużymi projektami jak i codziennymi czynnościami. Kiedy odkryjesz swoją misję, realizuj ją w każdym działaniu, ale zachowaj zdrowy rozsadek, aby nie poszukiwać jej we wszystkim co robisz 24 godziny na dobę. W pewnych obszarach swojego życia łatwiej będzie ci realizować swoją misję, w innych trudniej, aby ci to ułatwić warto postępować  zgodnie ze starym mądrym chińskim zwyczajem, podzielić swoje życie na poszczególne obszary i nauczyć się nie przenosić złych odczuć z jednego do drugiego, czyli umiejętnie docierać do przyczyny braku harmonii.  Jeśli wyodrębnisz w swoim życiu jego poszczególne sfery, to łatwiej będzie ci zidentyfikować źródło problemu stwierdzić, którego obszaru życia problem dotyczy oraz ustalić hierarchię działań i wartości tak, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Możesz podzielić swoje życie na podstawowe sfery według mapy: kariera, związek, … .
Ponieważ misja znajduje się na pograniczu twoich wartości, trudno określić ją jednym słowem jak np miłość. Zastanawiając się co według ciebie ważne jest w miłości, możesz odkryć, że twoją misją jest nie tyle nauczanie miłości, co przekazywanie innym, że  dobry poziom komunikacji stanowi podstawę do tego, aby ludzie byli szczęśliwi i rozumieli co to jest miłość. Często sami blokujemy możliwość poznania swojej misji, jeśli nie żyjemy w zgodzie z samym sobą. Zatem jeśli masz otwarty umysł, pielęgnujesz w sobie samoświadomość,  nie tracisz z oczu swojej misji. Trudno określić ją słowami, gdyż wytycza nam kierunek działania, z którym jesteśmy w zgodzie duchowo. Łatwiej odkryjesz ją za pomocą prawej półkuli, której językiem jest symbol, remedium, rysunek, metafora, opowiadanie, bajka, dlatego stworzyłam Przestrzeń Pełną Energii gdzie znajdziesz to, co dociera do naszej podświadomej części bezpośrednio, masz tam także MISJA – ĆWICZENIE, które pozwoli ci odkryć twoją misję. Ja swoją odkryłam, fakt miałam na to sporo czasu, bo urodziłam się w poprzednim wieku, a jest nią:pomoc ludziom poczuć się wspaniale w ich przestrzeni życiowej i biznesowej, czyli tak zarządzać energią, aby wszystko, co otacza człowieka i co jest w nim pracowało z korzyścią dla niego, dawało mu energię do działania i wydobywało siłę wewnętrzną do sięgania w życiu po to, na co tak naprawdę zasługuje.
Ty odkryj swoją, pomogą Ci w tym odpowiedzi na pytania zawarte w kolejnym artykule:
Czym charakteryzuje się misja?

 

Informacje o Henia Ewa Głuszak

konsultant Feng Shui i 4 Filarów Przeznaczenia
Ten wpis został opublikowany w kategorii Feng Shui & Przeznaczenie, Feng Shui w domu, w biznesie, w związku, w życiu, osobiste, Remedia, Zdrowe Ciało, Umysł, Duch i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>