Jak stworzyć przestrzeń pełną energii?

widokTen artykuł jest dalszą częścią odpowiedzi na komentarz pod wpisem: Co oznacza pięć elementów?
Jednocześnie odpowiem na pytanie: Czy feng shui wymaga agresywnych rozwiązań?
Każdą przestrzeń można uczynić pełną życiodajnej energii, korzystną dla jej mieszkańców, bowiem feng shui jest łagodne i harmonijne, niczego nie narzuca, a proponuje i sugeruje, że lepsze w danej sytuacji jest takie, a nie inne rozwiązanie i bardzo rzadko wymaga agresywnych rozwiązań. Jedynym warunkiem jest gotowość do pozytywnych zmian. Twój dom i otoczenie jest dokładnie takie jak ty, bo to co wewnątrz ciebie manifestuje się w twojej przestrzeni. Sztuka feng shui istnieje tak długo jak istnieje człowiek, bez człowieka nie ma feng shui, bo to człowiek je uruchamia, świadomie lub nie. W ciągu tysięcy lat zmienia się tylko fizyczna forma pragnień, środowisko wokół, zmieniają się nazwy, ale sedno sprawy pozostaje to samo. Mimo upływu lat człowiek wewnętrznie się nie zmienił, ma te same problemy, marzenia, pragnienia, tak samo chce być szczęśliwy, zdrowy, kochany, bogaty.
Współczesna sztuka feng shui związana jest z życiem i czerpaniem z niego jak najwięcej pożytku, wykorzystaniem wszystkiego, co niesie los, to pełne spożytkowanie możliwości i sił otaczającego środowiska, wspomaganie korzystnych dla ciebie sytuacji.

To poprawa jakości życia, to warunki w jakich żyjesz, ludzie których spotykasz, kraj w którym żyjesz, twoje miasto, nazwisko… .
Gdy energia wchodzi do twojej przestrzeni z konkretnego kierunku (a płynie z tego kierunku, w który patrzymy z centrum swojej przestrzeni) wypełnia cały budynek  jak woda, która napływa ze wszystkich kierunków, wejdzie przez okna i drzwi, przeniknie przez pory w ścianach, gdy  znajdzie się w środku, porusza się i wypełnia wszystkie przejścia i przestrzenie, ale to ty wskazujesz jej sposób poruszania się wewnątrz twojego mieszkania, pokoju, biura itd. tak,  aby pracowała z korzyścią dla ciebie.
Kiedy dobra (lub nie) energia wypełnia twoją życiową przestrzeń, często potrzebuje  katalizatora – zewnętrznego urządzenia, czy formy, aby uruchomił jej działanie. Zewnętrzne formy i struktury łączą się z energią twojej przestrzeni przyśpieszając dobre (lub złe) rezultaty ich  oddziaływania.
Symboliczne elementy dekoracyjne odgrywają podobną rolę np. kiedy pomyślna energia roczna wędruje do sektora, w którym już przebywają pomyślna Chi,  szczęście manifestuje się dużo szybciej, kiedy w ten rejon domu  skierowana jest zewnętrzna korzystna forma. Widząc obraz rozprzestrzeniającej się energii w danym miejscu i pewną wizję tego, co chce Ci powiedzieć, możesz pobudzić tę pomyślną energię, a utrzymać pod kontrolą tę niekorzystną.
Ożywianie, czy energetyzowanie feng shui domu,  to również coroczne uzupełnianie cennej energii jang, aby energia domu była wciąż żywa, aktywna, co sprzyja zdrowiu, otwiera nowe możliwości we wszystkich obszarach życia, sprawia, że dom jest przepełniony szczęściem.
Energia znajduje się w stanie ciągłej zmiany, jest tworzywem z którego wszystko,  co istnieje się składa. wszyscy jesteśmy wytworem jej potęgi i wszyscy jej podlegamy.
Jest tworzywem materii nieożywionej, snów, intuicji, losu, szczęśliwego trafu.
I to tworzywo praktycy feng shui zaprzęgają do pracy na rzecz poprawy jakości życia swoich klientów. Każdy rok, to zapowiedź nowych wartości, warunków, możliwości, szans, bo sukces to podróż, nie miejsce docelowe, dlatego możesz osiągnąć wszystko, jeśli wiesz co, jak, kiedy, dlaczego.
Sztuka feng shui  wymaga specjalistycznej wiedzy, sporej praktyki oraz zawiera w sobie szacunek dla nieuchwytnej energii,  opiera się także na zdrowym rozsądku, dlatego powinna współgrać z twoimi odczuciami, poczuciem estetyki itd.
Ta nieuchwytna, niewidzialna jak wiatr (feng) energia jest jak rtęć, trudno ją pochwycić, ale można ją badać, analizować, fantastycznie z nią żyć, korzystając  z tej pozytywnej i wzmacniać ją, a utrzymać pod kontrolą tę, która cię nie wspiera.
Całą ideą tej sztuki jest studiowanie różnych typów energii przychodzącej do twojej przestrzeni z różnych kierunków. Sam możesz ocenić fizyczne kształty i struktury  (shui) robiąc pierwszy krok w kierunku poprawy swojego życia, pobierając mój bezpłatny poradnik:
Sam dla siebie bądź ekspertem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *