Co mówi otoczenie siedziby Prezydenta Szczecina?

W tym artykule skupię się na sercu miasta – siedzibie Prezydenta, która symbolizuje pomyślność miasta, a feng shui budynku bezpośrednio wpływa na samopoczucie Prezydenta, może więc mieć znaczenie dla przyszłości miasta  – wykorzystania jego potencjału.

wejście UMBudynek jest zorientowany na SE, zatem nie ma wsparcia, a zamiast wspierać się o Górę (mieć plecy) ma z tyłu fontanny !!! i patrzy na „górę witającą z daleka” – wieżę katedry, czyli podobnie jak miasto, budynek nie ma wsparcia, tworzy to konfigurację zwaną „pustka z tyłu, góra z przodu”. Budynek bez wsparcia nie jest zdrowy, ani szczęśliwy.
Ruch jest tak usytuowany, że energia nie zasila siedziby Prezydenta, taki budynek choruje, co powoduje frustrację z powodu straconych okazji, a jeśli energia odpływa od wejścia, jak może przynieść szczęście?

Symbolizuje to niedostatek i ludzi oddalających się od budynku. Budynek jest witany przez kilka dróg, ale żadna nie „obejmuje go z czułością” ten wąski strumień energii jest tak skierowany, że omija główne wejście  i zabiera bogactwo zamiast zasilać budynek. Energia jest rozpraszana gdyż ”jasny hol” (otwarta przestrzeń, opadający teren, duże fontanny w ruchu) który gromadzi i koncentruje energię, nie znajduje się przed wejściem lecz z tyłu poza budynkiem, a fontanny uaktywniają niekorzystną energię GW2 – co oznacza niewykorzystane możliwości (co z tego, że mieszkańcy i władze będą dostrzegać różne szanse i możliwości, skoro nie będą wykorzystywane) życie bardzo ubogie w sukcesy, rożnego rodzaju niepowodzenia, straty finansowe, utratę popularności, dobrego imienia. Pieniądze także nie będą zatrzymywane w mieście, co bardzo ważne jest dla nastolatków, gdyż stanowi to klucz do ich przyszłego dobrobytu.
Ten budynek, który podobnie jak miasto, ma zachwianą równowagę nadawałby się wspaniale na jakieś centrum ekonomiczne.
Ośrodek polityczny powinien znajdować się w miejscu, w którym przeważają Góry.
To tylko krótki rzut oka na shui siedziby Prezydenta, a feng shui jest ściśle związane z kierunkami geograficznymi, z osią Ziemi, z czasem – pola siłowe Ziemi wpływają na ludzi i budynki. We wszechświecie istnieją obszary, których nie poznamy za pomocą najnowszych urządzeń, ale możemy je poznać przy pomocy narzędzi feng shui niezmiennych od tysięcy lat (ja skorzystam tu między innymi z: jin/jang, ho tu, lo-shu,
5 przemian energii Chi, wodnego smoka, 9 gwiazd i teorii wrót zamku)
.
Spójrzmy zatem, jak wieje feng – dystrybucję niewidzialnych sił: czy Góra i Woda jest na właściwych miejscach?
Budynek osadzony jest na NW, skierowany na SE, budowę zakończono w 1927 roku (remonty kapitalne nigdy nie obejmowały zmiany usytuowania drzwi, okien itp.) Zestawiając jego zorientowanie z formą, z wykresem urodzeniowym, z tym co mówi jego „Niebiańskie Serce” – niesie obecnie straty finansowe spowodowane konfliktami, złymi decyzjami, utratą sponsorów, inwestorów, pomocnych osób itp.  wskazuje na problemy finansowe – gotówki jest zawsze za mało, co powoduje kłótnie i między sobą i z innymi, wskazuje też na poważne problemy w życiu zawodowym.
Więcej szczegółów  i dokładne omówienie wykresu Fan Jin z energią zablokowaną na GG dla zainteresowanych wyślę na maila, teraz skupię się na rozwiązaniach:
Jak można nie tylko  w roku Wodnego Węża 2013  zaktywizować te niewidzialne siły, tak, aby pracowały na korzyść miasta i jego mieszkańców – podejmowanie mądrych decyzji? – widać tu możliwość wielkich osiągnięć naukowych, artystycznych, kreatywność, energia sprzyja pracy twórczej, pisarstwu, edukacji  i „uniesieniom duszy” zatem może nieść powodzenie we wszystkich dziedzinach związanych z nauką, wszelkimi promocjami … .
Z interpretacji żywiołów można wysnuć całą opowieść, otoczenie budynku nie zapewnia mu dobrego feng shui. Nie można zmienić zorientowania budynku, czy przeniesienia drzwi wejściowych od strony Jasnych Błoni, ale można zmienić te drzwi we „wrota zamku” wzmacniając taki układ elementem Wody jang.
Teoria wrót zamku opiera się na skierowaniu i osadzeniu budynku – tu kierunkiem wrót będzie S – 9/8, tworzy to szczęśliwą kombinację dokładnie na kierunek bogactwa (S2) co oznacza, że wejście do budynku powinno znajdować się pod kątem 45 stopni do ulicy Felczaka co jest możliwe, a rozebranie i ponowne zbudowanie drzwi, ożywi energię okresu 8 (do 2024 roku).
A gdy wskażemy już energii drogę,  na której nie powinno być żadnych źródeł Sha, co oznacza: pięknie zaokrąglić schody i te boczne murki rozszerzające się na zewnątrz –  świetnie nadają się także na usadowienie na nich pozytywnych symboli władzy strzegących budynek i odpierających szkodliwe wpływy z otoczenia oraz ludzi źle życzących, aby w porę odpędzić nieszczęścia.
I tu pomysł na konkurs i wyzwanie dla kreatywnych: a jak wynika z wykresu, mieszkańcy Szczecina są osobami kreatywnymi, więc podpowiedzą jakie symbole związane z władzą i odstraszaniem wrogich sił, można by usadowić na tych murkach przy wejściu do siedziby Prezydenta. Symbole, którym  przypisuje się między innymi takie cechy jak: zdolności przywódcze, autorytet, poza tym ludzie o złych zamiarach, nieuczciwi, poczują się źle kiedy przekroczą takie wrota, co w tym przypadku uchroni miasto przed stratami, a każdemu kto je przekroczy uświadomi sobie, że wkracza na teren ważnej osobistości, do której należy odnosić się z szacunkiem (Woda płynie z góry w dół – gdy dobrze będzie powodziło się górze, dół też będzie miał się dobrze).
Dalej, jak najwięcej wolnej przestrzeni z przodu byłoby bardzo korzystne, bo feng gromadzi energię w „jasnym holu” a zapobiec jej rozpraszaniu  mogłaby  jedna! sześciostopniowa fontanna, z wodą spływającą w kierunku głównego wejścia, w otoczeniu kwiatów, niskich krzewów, gromadziłaby niewidzialne siły, które następnie zasilałyby siedzibę Prezydenta. Obecnie energia nie zasila wejścia, obrotowe drzwi przy wejściu nie wchodzą w grę (gdyż aktywizowałyby energie, które dawno straciły swoją świetność) zatem można tylko zmienić kąt  skierowania drzwi zamieniając je w wrota zamku tak, aby dobrze uchwyciły energię z południa (S-2) wprowadzającą bogactwo i pomyślność, a użytkownicy tego budynku cieszyliby się wielkim dobrostanem przez cykl dłuższy niż 30 lat, szczególnie, gdy dodamy tu Wodę w ruchu, bo pobudzenie przepływu Wody do wnętrza budynku, to jeden z najskuteczniejszych sposobów gromadzenia bogactwa.
Jeśli wejście nie zostanie zmienione w wrota zamku, to cokolwiek zostanie zrobione jest bezużyteczne, bo dobre feng shui budynku,  to zasilanie Shen Chi z zewnątrz, gdyż energia najpierw musi tam wejść, aby było czym zarządzać. Budynek jest chroniony po obu stronach, teren z lewej powinien być wyższy i da się to zaakcentować flagą.
Zmiany zarówno w budynku jak i otoczeniu robione są dla miasta i jego mieszkańców, a „zmiany w otoczeniu spowodują zmiany w życiu” bo otoczenie zewnętrzne jest odbiciem stanu wewnętrznego jego użytkowników i odwrotnie, otoczenie kształtuje człowieka.

fontanny UMTeren z tyłu budynku powinien być wyższy niż z przodu, co zapewniłby tak ważne wsparcie potrzebne i władzom i mieszkańcom. Płynąca woda tworzy cudowną, pomyślną energię, ale nie za budynkiem, tu oznacza straty finansowe, złodzieja, uciekające okazje, brak wsparcia, itp. Korzystny byłby tu pagórek z głazów, wysokie drzewa, solidny mur, czy usypane wzniesienie….. i tak można byłoby czytać w nieskończoność. Zaznaczę jeszcze, że najlepsze miejsca do pracy w tym budynku, to sektor S (i tu mógłby znaleźć się gabinet Prezydenta i kluczowych osób) ale jak zaznaczyłam energia musi najpierw wpłynąć do budynku.
Najmniej korzystny rejon to E – tu może dochodzić do sporów, kłótni, konfliktów.
Praktyka feng shui pozwala stworzyć  optymalne warunki do życia i pracy i sprawić, aby przestrzeń pracowała nie tylko na korzyść Prezydenta i jego współpracowników, przecież konsekwencją byłby pozytywny wpływ na poprawę życia mieszkańców miasta i nie ma tu magii, czy cudów, bo  dobre feng shu,  to bardzo logiczna nauka, gdyż wszystkie zalecenia opierają się na prawach Natury – wystarczy je tylko zastosować i sprawdzić  w działaniu!
Przepływ energii zmienia się tak jak nasze życie, jeśli do naszego życia wpuścimy mądrość, miłość i moc, wtedy ulega ono transformacji i otrzymujemy lepsze życie i lepsze otoczenie, takie, które harmonizuje z nową, lepszą wibracją.
Oczekiwania mieszkańców są wielkie i słusznie, bo wprowadzając zmiany, oczekiwania muszą być wielkie, gdyż wzmacniają energie feng shui  – każde oczekiwanie, pragnienie, marzenie rodzi ogromny wybuch energii i może uruchamiać niewykorzystany potencjał miasta ale, czy zapoczątkuje coś dobrego i radosnego, otworzy nowe możliwości we wszystkich obszarach życia, to zależy od nas mieszkańców i władz miasta – zależy jak z tą energią zagramy.
Myślę, że ten niewielki fragment analizy tylko najbliższego otoczenia siedziby wraz z życzeniami sukcesów i bogactwa zarówno tego duchowego jak i materialnego wszystkim mieszkańcom miasta pozwoli spojrzeć przyjaźniej na nasze miasto, które tworzymy sami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *