Co mogę zmienić najszybciej? test dla Ciebie.

Fruwa, bo nie wie, że nie powinien
FRUWA, BO NIE WIE, ŻE NIE POWINIEN

Ten artykuł z krótkim, ale bardzo przydatnym testem, jest odpowiedzią na pytanie Igora:
Co mogę zmienić najszybciej, aby poczuć się lepiej i zdecydować, czy konsultacja jest mi potrzebna”
Czy myślisz, że to przypadek, że usługi dobrego eksperta kosztują sporo? Dobry ekspert widzi przede wszystkim uczuciami, dociera do przyczyny tego, co widać, słychać i czuć w twoim otoczeniu. Jeśli nie znasz dobrego eksperta, to poproś żonę, partnerkę, aby ustawiła meble i powiesiła (lub wyrzuciła) odpowiednie obrazy, sprzęty …. . Kobiety wybierają intuicyjnie – sercem, mężczyźni kierują się logiką – wręcz niezbędną przy tworzeniu zasobów, ale ciepło domowego ogniska tworzą kobiety.
Jeśli nie masz żony, partnerki, przeczytaj PORADNIK i przejdź przez proces tworzenia przyjaznej dla ciebie przestrzeni. Spróbuj to nie tylko zobaczyć, ale i poczuć, aby podjąć inteligentną decyzję skorzystania z ekspertyzy Feng Shui czy z konsultacji twoich 4 FP
Energia domu, czy innej przestrzeni w której mieszkasz wpływa na atmosferę w niej panującą, na twoje samopoczucie, zachowanie, nie tylko w tej konkretnej przestrzeni. Zanim sięgniesz po analizę, czy Poradnik, zobacz krótki test –  dla tych, którzy wcześniej nie słyszeli o feng shui, ale czują, że przestrzeń, którą użytkują wymusza na nich określone sposoby działania. Odpowiedz sobie na te pytania i dokonaj zmian w tych obszarach, które mogą rzutować na twoje relacje z otoczeniem.
Zacznij teraz!  obejrzyj przestrzeń w której mieszkasz świeżym, obiektywnym okiem: czy ma klimat, czy jest w nim miejsce dla obojga partnerów… .
1. Czy pomieszczenia są dobrze oświetlone?
Jeśli w domu panuje ciągły półmrok, to i w innych dziedzinach życia może być mroczno.     Dobrze oświetlone miejsca sprzyja aktywności.
2. Czy Twój dom daje wrażenie swobodnego przepływu powietrza?
Jeśli jest duszno, to prawdopodobnie „duszno” jest również w relacjach międzyludzkich.
3. Czy do łóżka swobodny dostęp mają oboje partnerzy?
a może jedno dla drugiego jest przeszkodą.
4. Czy u wezgłowia łóżka znajduje się ściana?
5. Czy drzwi wejściowe, drzwi sypialni można otworzyć dostatecznie szeroko  (min. 90 stopni)
blokady w życiu i w związku.
6. Czy masz wystarczająco dużo przestrzeni nad głową leżąc w łóżku?
Jeśli śpisz pod skosem, z pewnością doświadczyłeś, że „nierówno pod sufitem” ma wpływ. Skos pod którym śpisz, zniweluj wieszając balon, czy wachlarz, może też być motyl, a najlepiej trzmiel z napisem „Fruwa, bo nie wie, że nie powinien”
7. Czy leżąc w łóżku widzisz drzwi sypialni bez odwracania się?
Może gdzieś usłyszałeś, że nie wolno „nogami do przodu” więc odwróciłeś łóżko głową do drzwi. Jeśli nie widzisz, kto wchodzi do pokoju, masz poczucie, że coś może cię zaskoczyć w życiu, w związku, w pracy.
Drzwi są jak usta, nie powinny być ani za duże, ani za małe, być może zauważyłeś, że w domach, gdzie na 1 drzwi przypada więcej jak 3 okna, dzieci są nieposłuszne.
8. Czy przeglądając się w lustrze, każdy z domowników ma przestrzeń nad głową?
może lustrzane odbicie „ucina” czubek głowy” pomyśl o jakich ograniczeniach mówi?
9. Czy w kuchni na wierzchu masz ostre narzędzia np. noże, siekierę?
trzymanie ich poza szufladą sprzyja kłótnią. Usuń wszystkie ostre przedmioty z sypialni, nie trzymaj ich w pobliżu łóżka.
Konsultowałam kiedyś dom, w którym pan domu na ścianie, do której przylegało jego łóżko powiesił całą kolekcję szabel (niestety nie miał jednej nogi, uciął mu ją tramwaj  na przejściu dla pieszych). Natomiast ustawione na parapecie okien noże, siekierka, szable, ostrzem wycelowane na zewnątrz, w rząd ubikacji ustawionych na wprost tych okien, zadziałały tak, że tylko 1 osoba tam zajrzała. Logiką tego nie da się wytłumaczyć, że w Dniu Morza w Szczecinie przy tak licznie ustawionych punktach z piwem, właśnie ten rząd ustawionych wc był ignorowany przez przechodzące tędy na Wały Chrobrego tłumy!
10. Czy każdy z członków rodziny ma swoje miejsce do snu, pracy i wypoczynku?
11. Czy z okien domu widzisz smutną przestrzeń, pozbawioną elementów przyrody?
Myślę, że wystarczy dla początkujących, gdy odpowiedziałeś sobie na te pytania, możesz wprowadzić zmiany, pamiętaj jednak, że w feng shui nie wolno działać w pośpiechu i chaotycznie. Każdy ruch i każda zmiana muszą być przemyślane.
Każdemu dane jest PRZEZNACZENIE które może zmienić poprzez racjonalne wysiłki i zmiany wewnętrzne, ale także poprzez takie środki, które wydają się przekraczać  granice logiki ludzkiej (ona tworzy tylko problemy – jest skutkiem) jak feng shui, czy Cztery Filary Przeznaczenia, najskuteczniejsze w rozwiązywaniu tych problemów z dostępnych dla człowieka.

Jedna odpowiedź do “Co mogę zmienić najszybciej? test dla Ciebie.”

  1. Jestem pełna podziwu dla Heni Głuszak- dla jej pasji, osobowości oraz wiedzy z dziedziny
    Feng Shui, Czterech Filarów Przeznaczenia, I Cing, którą przekazuje chętnym osobom.
    Interesują mnie również te dziedziny wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *